Niech żyje bal!22 lutego 2020 roku, czyli w ostatnią sobotę Karnawału, w szkole Pro-language Kids po raz pierwszy zorganizowany został Bal Karnawałowy. Zaproszeni zostali zarówno uczniowie uczęszczający do naszej placówki, jak i dzieci z Barnsley i okolic. Całe grono pedagogiczne włożyło wiele wysiłku i serca w dopracowanie wystroju sali oraz organizację całej imprezy.

Podczas balu zapewniliśmy dzieciom oraz rodzicom mnóstwo atrakcji. Wszyscy brali czynny udział w zabawie, dzięki czemu zaplanowana na około dwie godziny impreza nieco nam się przedłużyła. Przebrana w strój Elzy (bohaterki słynnej bajki „Kraina lodu”) prowadząca Pani Joanna Sknadaj porwała do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Bal rozpoczął się piosenką mającą na celu rozluźnienie ciał przybyłych gości „Wyginam śmiało ciało”. Oprócz wspólnych tańców nie zabrakło również rozmaitych gier i zabaw na parkiecie, takich jak: taniec w parach na gazecie, gorące krzesła, bajkowy quiz czy popularny taniec kaczuszek. Dużą atrakcją cieszyło się także malowanie twarzy, którego wykonawczyniami były nauczycielki naszej szkoły. W ofercie znalazła się także możliwość zakupienia domowej roboty gofrów, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na pomoce dydaktyczne dla uczniów Pro-language Kids. Po wielu tańcach i wariacjach na parkiecie przyszedł czas na przerwę, w trakcie której ustawiony został darmowy poczęstunek dla wszystkich gości.

W ostatniej części naszego Balu Karnawałowego każdy miał okazję zakupienia losów na loterię i wygrania cennych nagród. Jury, w składzie wybranych przez prowadzącą rodziców, wybrało i ogłosiło Króla i Królową balu. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Cała impreza przebiegła w cudownej atmosferze karnawału, który z zasady oznacza przecież okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. W czasie karnawału wszystko jest kolorowe, pełne pozytywnej energii i tętni życiem. Tak jak i my tętnimy życiem dzięki naszym cudownym pociechom, które swoimi wspaniałymi strojami oraz cudowną zabawą pozwoliły nam poczuć moc tego cudownego okresu.

Jeszcze raz gorąco dziękujemy wszystkim za przybycie!