Boże Narodzenie to czas szczególny dla nas wszystkich, jeden z najpiękniejszych okresów w roku. Przepełnieni radością i miłością do bliźniego, zapominamy o wszelkich sporach i waśniach.

W świąteczny klimat wprowadziła wszystkich cudowna inscenizacja Jasełek w wykonaniu uczniów Pro-Language KIDS – polskiej sobotniej szkoły dla dzieci dwuzjęzycznych w Barnsley, która miała miejsce 14 grudnia.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w przepięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa w stajence i składanie dzieciątku oraz Jego rodzicom darów przez pasterzy. Uczniowie z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Swoim niesamowitym występem, dzieci podbiły serca publiczności. Rodzice i zaproszeni goście nagrodzili występ gromkimi brawami. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Spektakl przeplatany kolędami, uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała kadra pedagogiczna Pro-Language KIDS, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne i symbolicznie podzieliła się opłatkiem.

Był to niesamowity wieczór, pełen wzruszeń, dumy rodziców i nauczycieli, wspaniałych rękodzieł świątecznych wystawców. Wszyscy poczuli magię tych chwil.

Dziękujemy wszystkim, że możemy tworzyć tak piękne rzeczy z Wami i dla Was!